<<< POWRÓT

Nowe programy często nie są dopracowane, warto więc poczekać na kolej­ne wersje uwolnione od niedoróbek.

Bądźmy ostrożni przy zastępowaniu plików. Zdarza się, że podczas wgrywa-nia oprogramowania instalatorwykryje, że na komputerze mamy już nowszą wersję biblioteki dynamicznej DLL. Program zapyta nas wówczas, czy zachować wersję, którą mamy już w komputerze, czy też nagrać tę, z którą został dostarczony. Zalecane jest pozostawianie w takich sytuacjach nowszych wersji bibliotek dynamicznych DLL.

Zawczasu zabezpieczmy wszystkie najważniejsze pliki.

Nie podłączajmy klawiatury, myszki, drukarki, monitora ani żadnego innego urządzenia, kiedy komputer jest włączony. Również odłączanie tych urządzeń musi odbywać się przy wyłączonym zasilaniu. Wyjątkiem od tej zasady są zestawy komputerowe wyposażone w złącze U S B.

Ustawiajmy zawsze komputer w sposób, jaki producent przewidział dla danego typu obudowy (obudowa Desktop - poziomo, tower - pionowo). Dysk twardy powinien pracować w pozycji poziomej, rzadziej pionowej, a nigdy na skos!

Raz w miesiącu sprawdzajmy za pomocą programu Scandisk zawartość dysku twardego.

Nie wyłączajmy nigdy komputera, gdy Windows pracuje. Poprawnie zamykajmy Windows i czekajmy na pojawienie się ekranu informującego, że można już bezpiecznie wyłączyć komputer.


Białka Tatrzańska | SHOUTcast | samochody | Katalog stron Agencja Reklamowa DiaCom | FROG - Motocykle, skutery, motory